Vai plūdiem gatavi?

[ A+ ] /[ A- ]

2. februārī Ogres novada pašvaldībā tikās Ogres, Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma novada civilās aizsardzības apvienotā komisija un atbildīgie dienesti, lai pārrunātu iespējamo rīcību un organizāciju plūdu gadījumā, informē Ogres novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.

VUGD Ogres brigādes komandieris Imants Dudarevs uzsvēra, ka iedzīvotājiem pašiem jādomā, kā novērst pieplūdušu pagrabu problēmu, iegādājoties ūdens sūkņus. «Privātīpašumos nevajadzēja atļaut aizbērt novadgrāvjus, jo ir ziņas, ka pavasarī applūdušas arī tādas vietas, kas iepriekš nav applūdušas – tas aizbērtu grāvju dēļ. Tāpat svarīgi regulāri un savlaikus iztīrīt novadgrāvjus, lai liekais ūdens var brīvi aizplūst,» atgādināja I. Dudarevs.

Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis atgādināja, ka ārkārtas situācijā iedzīvotāji var zvanīt pa diennakts tālruni 65002400 vai 65002402 (Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres policijas iecirknis) vai 112.

Plūdu gadījumā cilvēkus varēs izmitināt Ogres pansionātā un pašvaldības aģentūras «Mālkalne» kopmītnēs.

Zemessardzes 54. inženiertehniskā bataljona komandiera pienākumu izpildītājs kapteinis Oskars Lejnieks informēja, ka zemessardzes rīcībā ir transports, ar ko nepieciešamības gadījumā var evakuēt cilvēkus, var nodrošināt apsardzi evakuētajām saimniecībām, kā arī palīdzēt veikt fiziskus darbus. Pārrunājot pagājušā gada ledus spridzināšanas gaitu, O. Lejnieks atzīmēja, ka plūdu gadījumā šogad vajadzētu samazināt laiku starp civilās aizsardzības komisijas pieņemto lēmumu ledu spridzināt un reālu darbu uzsākšanu, jo pērn šis laiks bija nedaudz mazāk par diennakti. «Ja būs nepieciešams ledu Ogres upē spridzināt, ņemot vērā pagājušā gada pieredzi, šogad tas varēs noritēt operatīvāk. Mūsu mērķis ir pēc civilās aizsardzības komisijas lēmuma pieņemšanas par spridzināšanu reālus darbus uzsākt četru stundu laikā,» saka O. Lejnieks.

Pagājušajā gadā cilvēki izteikuši neapmierinātību par to, ka sprāgstvielu jauda esot bijusi pārāk liela. «Sprāgstvielu daudzums tiek aprēķināts, ņemot vērā ledus biezumu un blīvumu, un spridzināšanas darbu vadītājs izmanto pēc iespējas mazāk sprāgstvielu,» skaidro O. Lejnieks. Komisija nolēma, ka visi iedzīvotāji, kuri dzīvo iespējamās ledus spridzināšanas vietas tuvumā, par šādiem darbiem tiks brīdināti un informēti par nepieciešamajiem pasākumiem, kas jāveic – piemēram, ar izolācijas lentu jāpārvelk stikli vai jāaizsedz tie ar segām, lai nesaplaisā.