– Vai skolotāja darbs Latvijā ir pienācīgi novērtēts?

[ A+ ] /[ A- ]

01_andrisAndris Tretjakovs no Lielvārdes:

– Nesen tieši par to biju aizdomājies. Uzskatu, ka, ņemot vērā vidējo atalgojumu mūsu valstī citās nozarēs, skolotāju alga ir adekvāta. Skolotāju priekšrocība ir tā, ka viņi var strādāt vairāk par vienu slodzi, tikai šaubos, vai ilgtermiņā tas būtu pareizi.

 

02_sarmaSarma Ozola no Lielvārdes:

– Skolotāju darbs Latvijā nav novērtēts. Pedagogi taču ļoti daudz dara arī ārpus skolām, piemēram, labo savu audzēkņu darbus un gatavojas stundām. To neviens pat neredz. Tas ir nepieļaujami, ka daudzi skolotāji niecīgā atalgojuma dēļ maina darbu vai pat aizbrauc uz ārzemēm.

 

03_baibaBaiba Ozoliņa no Jumpravas:

– Skolotāju darbs nav novērtēts. Patiesībā skolotājiem jāstrādā ļoti daudz – no rīta līdz vakaram, citreiz pat brīvdienās. Reizēm arī attieksme no audzēkņu puses nav tā labākā. Par tādu darbu noteikti būtu jāsaņem lielāka alga, nevis kā tagad – nedaudz vairāk par minimālo…

 

04_ivetaveta Bule no Lielvārdes:

– Pati 15 gadus esmu nostrādājusi bērnudārzā, tāpēc ļoti labi zinu, ko nozīmē pedagoga darbs. Teikšu godīgi – par tādu algu, kādu tagad saņem skolotāji, es nestrādātu. Skolotāju darbs un atbildība ir nenovērtējama, tāpēc atalgojumam noteikti jābūt lielākam.