Vairāk rožu, bērnu gan dzimst mazāk…

[ A+ ] /[ A- ]

Jaunie lielvārdieši ar savām ģimenēm pie tikko tapušās rožu dobes.

Aizvadītajos Mātes dienas svētkos Lielvārdē jau sesto reizi pēc kārtas iepriekšējā gadā dzimušie bērni kopā ar saviem vecākiem iestādīja pa rozes stādiņam. Ja pilsētas puķu dobes šopavasar papildināja vairāk rožu nekā pērn, tad dzimstības statistika nav tik iepriecinoša – jaundzimušo skaits ievērojami samazinājies.

Rožu stādīšanas idejas autore un šīs tradīcijas kopēja Maija Jaudzema arī šopavasar aicināja visus tos vecākus, kuru ģimenē pērn piedzimis bērniņš, šim notikumam par godu 8. maijā pilsētas centrā iedēstīt pa rozes stādiņam. Šogad šim aicinājumam atsaucās 16 ģimenes, kas ir ievērojami vairāk kā pagājušajā pavasarī, kad rozītes stādīja tikai desmit mazuļi kopā ar saviem tētiem un mammām. Uzreiz pēc svētīgā darba izdarīšanas un kopīgas nofotografēšanās lielākā daļa rožu stādītāju devās uz kultūras namu «Lielvārde», kur par godu Mātes dienai notika bērnu un jauniešu deju kolektīva «Pūpolītis» koncerts.

«OVV» sazinājās ar mūsu novadu dzimtsarakstu nodaļām, lai iegūtu informāciju par dzimstības statistikas tendencēm. Izrādās, ka visā Lielvārdes novadā 2009. gadā reģistrēti 104 jaundzimušie, bet 2010. gadā par 20 mazāk – 84. To skaitā Lielvārdes pilsētā un pagastā aizpērn piedzima 71 brēkulis, bet pērn – par 10 mazāk (61). Ikšķiles novadā 2009. gadā bijuši 130 jaundzimušie, bet pagājušajā gadā – 117. Izrādās, ka aizvadītajā gadā ar bērnu dzimstību viss bijis kārtībā lielajā Ogres novadā, kur reģistrēti 342 mazuļi, kamēr 2009. gadā tikai 310. Tiesa, dzimtsarakstu nodaļas darbinieces tik optimistiskus rezultātus vairs nesola šogad, jo, lai arī gads drīz jau pusē, pagaidām piedzimuši tikai 99 bērniņi. Mūžībā aizgājušo skaits Ogres novadā tieši divas reizes pārsniedz jaundzimušo skaitu – vakar ticis reģistrēts jau divsimtais mirušais. Diemžēl mums neizdevās iegūt informāciju par Ķeguma novadu, jo dzimtsarakstu nodaļas darbiniece pašlaik atrodas atvaļinājumā.

 

Ritvara Raita foto