Vakcinēties plāno mudināt ar loterijas palīdzību

[ A+ ] /[ A- ]

Vakcinēties plāno mudināt ar loterijas palīdzību

Marta Poga

Latvijā plāno rīkot Vakcinācijas loteriju ar iespēju laimēt no 100 līdz pat 100 000 eiro. Pretendēt uz laimestiem varēs visi iedzīvotāji, kuri izlozes brīdī būs Latvijā vakcinēti pret Covid – 19 vismaz ar vienu vakcīnas devu.

Paredzētas nedēļas izlozes, kur ik nedēļu pieci cilvēki no katra Latvijas reģiona (atbilstoši deklarētajai dzīvesvietai) tiks pie vērtīgiem naudas laimestiem 2500, 2500, 5000, 5000 un 10000 eiro vērtībā. Ik nedēļu arī pieci seniori vecumā virs 60 gadiem no katra Latvijas reģiona (atbilstoši deklarētajai dzīvesvietai) varēs laimēt katrs 1000 eiro, un vēl ik nedēļu tiks izlozētas 150 simts eiro naudas balvas. Savukārt loterijas noslēguma izlozē no katra Latvijas reģiona (atbilstoši dalībnieka deklarētajai dzīvesvietai) tiks izlozēti pieci dalībnieki, kuru starpā tiks laimēti divi 15 000 eiro, divi 25 000 eiro un viens 100 000 eiro laimests. Vakcinācijas loteriju organizēs un administrēs Nacionālais veselības dienests vakcinācijas kampaņas ietvaros, un tā ilgs 12 nedēļas. Loteriju varēs vērot sabiedriskajos medijos – televīzijas un radio ēterā, kā arī interneta platformā. Kopējais balvu fonds būs 720 000 eiro. Vakcināciju veicinošas loterijas ar dažādiem laimestiem tiek organizētas arī citviet Eiropas Savienībā, piemēram, Polijā un ASV.

Rīkot vakcinācijas loteriju paredz Vakcinācijas loterijas likumprojekts, kuru ir atbalstījis Ministru kabinets. Lai likums par Vakcinācijas loteriju stātos spēkā, tas vēl jāapstiprina Saeimā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!