Vasaras brīvlaiks ir klāt, ko darīt ar bērniem?

[ A+ ] /[ A- ]

Šis foto mirklis iemūžināts pagājušās vasaras diennakts vasaras nometnē «Tava spēle».

Kā ik gadu, sākoties skolēnu vasaras brīvlaikam, vecākus nodarbina jautājums – ko darīt ar bērniem? Labi, ja ir lauku radi, bet, ja tādu nav un arī atvaļinājums nav paredzēts? Šādos gadījumos viens no risinājumiem ir bērnu vasaras nometnes. Protams, uzticot savu atvasi citu gādībai, jārēķinās ar zināmiem izdevumiem, tomēr situācija nav tik bezcerīga, un, mazliet papūloties, plašajā piedāvājumu klāstā vai ikkatrs var atrast sev pieņemamu risinājumu.

Vairākas bērnu vasaras dienas un diennakts nometnes plānotas arī Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadā. «OVV» piedāvā nelielu ieskatu plašajā piedāvājumu klāstā.

OBJC atvērts ikvienam interesentam

Ogres novada Izglītības un sporta nodaļas vadītāja Sandra Grunte stāsta, ka arī šogad Ogres Bērnu un jauniešu centrā (OBJC) Ogrē, Brīvības ielā 15, no 6.jūnija līdz 10.jūnijam un no 13.jūnija līdz 17.jūnijam būs pieejamas vasaras radošās darbnīcas. Tajās var piedalīties jebkurš bērns vai jaunietis, sākot no skolas vecuma. BJC tehniskā darbiniece Iveta Kozlovska stāsta, ka dalības maksa par abām nodarbību nedēļām ir divi lati. Dalībnieku skaits nav ierobežots, turklāt bērni nodarbībās var iesaistīties jebkurā brīdī. BJC varēs apgūt ādas plastiku, stikla apgleznošanu, tehnisko modelēšanu, auduma apgleznošanu, rotaslietu darināšanu, mācīties ģitārspēli, kā arī strādāt filca leļļu un radošo ideju darbnīcā. Sīkāka informācija, zvanot pa tālruni: 65047794.

Savukārt Madlienas vidusskolā no 27.jūnija līdz 1.jūlijam un no 18.jūlija līdz 22.jūlijam sadarbībā ar Ogres sporta centru un Ogres basketbola skolu paredzēta sporta nometne.

Bērniem ar īpašām vajadzībām – nometne «Upe»

Lielvārdes novada domes izglītības speciāliste Līga Buceniece informē, ka šī novada bērni no maznodrošinātām ģimenēm varēs iesaistīties nometnē «Zaļā cepure», kuru organizē Lielvārdes pašvaldības sociālās palīdzības dienests kopā ar Sociālo Dienas aprūpes centru. Jūlijā paredzētas divas nometnes.

Savukārt Kultūras un izglītības fonds «Upe» organizē radošo nometni bērniem un
jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Nometne, kurā varēs piedalīties aptuveni 40 bērni, šogad notiks Kaibalas pamatskolā no 8. līdz 14.jūlijam. Nometnes organizatore Liena Muceniece stāsta, ka nometne bērniem un atsevišķos gadījumos arī viņu vecākiem paredzēta bez maksas, ko mūsdienās īstenot nav viegli. «Ja agrāk pedagogu darbu nometnes laikā varējām apmaksāt, tad tagad tā ir kā misija, kā kalpošana, tas ir sirdsdarbs. Mēs, kas esam veseli, bieži vien nesaprotam, kā ir tad, ja visa dzīve aizrit invalīda krēslā. Šī nometne bērniem ar īpašām vajadzībām nereti ir teju vai vienīgā iespēja izrauties no četrām sienām un saturīgi pavadīt laiku vienaudžu vidū. Nometnes laikā paredzētas radošās aktivitātes, pārgājieni, mākslas terapijas nodarbības un daudz kas cits. Šodien, 31.maijā, pulksten 19 Lielvārdes mākslas skolā būs nometnes dalībnieku vecāku sanāksme. Tie, kas nav pieteikušies, to var izdarīt vēl līdz 15.jūnijam. Pašvaldība finansē telpas, un mēs būtu ļoti pateicīgi, ja atsauktos uzņēmēji, kas nodarbojas ar pārtikas preču ražošanu vai tirdzniecību un ir gatavi ziedot bērnu ēdināšanai,» aicina L.Muceniece. Gan tie, kas vēl vēlas pieteikties, gan arī tie, kas var palīdzēt, aicināti zvanīt: 22338082.

Arī šogad Ikšķilē būs «Sporta un atpūtas nometne»

Daudzi bērni un viņu vecāki ar nepacietību gaida «Sporta un atpūtas nometni», kura jau trešo gadu notiks Ikšķiles vidusskolā un kuru organizē šīs skolas sporta skolotāja Elita Baltruna. Nometne paredzēta no 4. līdz 15.jūlijam bērniem vecumā no sešiem līdz 13 gadiem, un tā ilgs 10 darbdienas. Bērni nometnē varēs uzturēties no pulksten 9 līdz 17.

E.Baltruna stāsta, ka bērniem paredzētas trīs ēdienreizes – brokastis, pusdienas, launags, viņi varēs piedalīties sporta treniņos, pilnveidot riteņbraukšanas prasmi vai to apgūt, iesaistīties dažādās radošajās darbnīcās, doties pārgājienos un ekskursijās. Katrus 10 līdz 12 bērnus uzraudzīs viens pedagogs. Dalībnieku skaits nav ierobežots, taču E.Baltruna aicina neatlikt pieteikšanos uz pēdējo brīdi, jo gadījumā, ja bērnu būs vairāk kā iepriekšējos gados, laikus jānodrošina atbilstošs pedagogu skaits. «Vislielākais gandarījums ir tas, ka daudzi bērni, kuri nometnē bija pērn, grib tajā piedalīties arī šogad, tātad viņiem šeit ir paticis. Ļoti lielu uzmanību pievēršam drošības jautājumiem. Katram dalībniekam par piemiņu no nometnes tiek ierakstīts disks ar fotogrāfijām un video, kas vēlāk palīdz atsaukt atmiņā spilgtākos un skaistākos nometnē aizvadītos brīžus,» stāsta E.Baltruna.

Bet no 15. līdz 19.augustam no pulksten 9 līdz 18 biedrība «Rasas krāsas» aicina bērnus vecumā no sešiem līdz astoņiem gadiem iesaistīties radošajās darbnīcās «Pasakas uz riteņiem», kas notiks Ikšķilē, Kalēju ielā.

«Copēs» un «Turbās» saimniekos Silarūķi

Savukārt bērnu atpūtas un piedzīvojumu nometnes «Silarūķu brīvdienas» dalībnieki varēs iesaistīties muzikāla uzveduma veidošanā, mēroties spēkiem netradicionālās sporta disciplīnās, darināt mīļlietiņas un suvenīrus no dažādiem materiāliem. Rakstura rūdīšanai doties pārbaudījumu trasītē «Kaķu laipa», piedalīties orientēšanās sacensībās ar tūrisma elementiem, iemācīties deju soļus, piedalīties nakts piknikā pie ugunskura un doties ekskursijā. Nometnes noslēgumā dalībnieki saņems fotogrāfijas un video materiālus par redzēto un piedzīvoto elektroniskā formātā. Viena no «Silarūķu brīvdienu» nometnēm notiks no 13.jūnija līdz 19.jūnijam Suntažu pagastā, viesu mājā «Copes», bet otra – no 24. līdz 30.jūlijam Ikšķiles novadā, atpūtas kompleksā «Turbas». Katrā nometnē plānots uzņemt 30 bērnus vecumā no septiņiem līdz 13 gadiem.

Rembates pagastā varēs iesaistīties piedzīvojumos

No 3. līdz 31.jūlijam Rembates pagasta viesu namā «Jaunsvelmes» dalībniekus gaida četras diennakts vasaras nometne «Zaļās Pēdas», kas paredzēta bērniem vecumā no deviņiem līdz 12 gadiem. Dalībnieki varēs iesaistīties piedzīvojumos un iepazīt interesantākās latviešu tautas tradīcijas, pētīt dabu un attīstīt talantus radošajās darbnīcās.

Bet no 8. līdz 14.augustam šajā pašā viesu mājā notiks vēl kāda nometne –

«Septiņās dienās apkārt zemeslodei», kurā aicināti piedalīties bērni vecumā no 10 līdz 15 gadiem. Par attiecīgu samaksu paredzēta dzīvošana labiekārtota viesu nama telpās, darba materiāli un četrreizēja ēdināšana. «Nometnē meklēsim talantus radošās mākslas, mūzikas, teātra un dejas nodarbībās, kā arī piedalīsimies vakara sarunās, nakts kino veidošanā, sporta aktivitātēs, dažādos pārgājienos un nakts piedzīvojumos,» stāsta nometnes vadītāja Liene Kārkliņa.

Lēdmanes pamatskolā – nometne «Tava spēle»

No 26.jūnija līdz 3.jūlijam diennakts vasaras nometne, kuru organizē biedrība «Hair in the air», paredzēta Lēdmanes pamatskolā. Nometnes vadītāja Lauma Ziemeļniece, kurai jau ir pieredze darbā vasaras nometnēs, stāsta, ka personību attīstošā nometne paredzēta bērniem un pusaudžiem no 12 līdz 16 gadiem. «Nometnes «Tava spēle» mērķis ir radīt vidi, kas sniedz iespēju jaunietim sevi radoši, garīgi un fiziski pilnveidot. Nometnē runāsim arī par pusaudžiem svarīgiem jautājumiem. Paredzētas radošās nodarbības aktiermeistarībā, pantomīmas tehnikas pamatos, mūzikā, ritmā un kustībā, kā arī aktivitātes dabā un sporta spēles (frisbijs, stafetes u.c.). Nodarbības vadīs pieredzējuši savu jomu speciālisti,» stāsta L. Ziemeļniece.

Aicina uz dažādām radošajām aktivitātēm

Sākot no 13.jūnija, divas reizes nedēļā uz nodarbībām aicina arī «Meiteņu stila studija». Nodarbības notiks gan stila studijas telpā, gan brīvā dabā. Paredzēta vasaras trase ar kontrolpunktiem un apslēpto dārgumu meklēšanu, vakars pie ugunskura un nakšņošana teltīs, foto sesija, salsas nodarbības ar Kasparu Zlidni un daudz kas cits. Dalības maksa atkarīga no apmeklēto nodarbību skaita.

Kopīgi pavadīt saturīgas brīvdienas diennakts nometnē «Manas brīvdienas» bērnus un jauniešus (vecumā no sešiem līdz 18 gadiem) aicina arī LNT sejas – raidījumu vadītāja Liene Bērziņa (Zostiņa) un Laika ziņu vadītājs Kristaps Tālbergs.

Paredzētas divas nometnes – no 3. līdz 8.jūlijam un no 11.līdz 16.jūlijam. Dalībnieki dosies ekskursijās, piedalīsies radošajās darbnīcās un sporta aktivitātēs. Īpašajā LNT dienā dalībniekiem būs iespēja ieskatīties arī raidījumu tapšanas aizkulisēs. Nometne notiks Ogresgala pagastā, viesu namā «Debesu bļoda».

Un vēl. Lai, pavadot savu atvasi uz kādu no nometnēm, vecāki varētu justies droši un pārliecināti, ka ar bērnu viss būs kārtībā, jāpārliecinās, vai nometne ir licencēta. To var izdarīt pašvaldībā, kuras teritorijā notiek nometne, kā arī Valsts izglītības satura centra vietnē www.nometnes.gov.lv.

Sporta un atpūtas nometnē Ikšķilē arī pērn bērni pilnveidoja savu riteņbraukšanas prasmi.

Foto no personiskā arhīva