VDD sāk FB cenzūras pārbaudi

[ A+ ] /[ A- ]

Sociālajā tīklā «Facebook» sistemātiski tiek bloķēti ieraksti un lietotāji, kas atbalsta Ukrainu, Latviju un nosoda Krievijas uzbrukumu civilizētajai pasaulei. Arī OVV saskārusies ar šādu situāciju, jo tika bloķēta publikācija valsts valodas atbalstam.

Valsts drošības dienests ir uzsācis pārbaudi par Latvijas valstspiederīgo iespējamu iesaisti tendenciozā Ukrainas atbalstītāju aktivitāšu ierobežošanā sociālās tīklošanās vietnē «Facebook». VDD ziņo, ka pārbaude ir uzsākta, pamatojoties uz dienesta rīcībā nonākušu informāciju par sociālās tīklošanās vietnē «Facebook» šķietami nepamatoti bloķētiem Ukrainas atbalstītāju profiliem. OVV gadījumā avīzes profilā tika bloķēta 20. decembra publikācija «Lingvistiska agresija. Bilingvāli». Raksts tapa kā atbilde uz «Facebook» grupas Ogre City moderatoru paziņojumu, ka prasība runāt latviski viņu grupā esot lingvistiska agresija un «ja kādam kaut kas nepatīk grupā sakarā ar krievu valodu, kur izeja, domāju, visi zina!». Izeju atradām, rakstu nopublicējām, bet burtiski dažu stundu laikā saņēmām paziņojumu no «Facebook», ka mūsu publikācija neatbilstot kopienas standartiem un tā padarīta citiem lietotājiem neredzama. Komplektā nāca brīdinājums… ja šādi turpināsim uzvesties, profils var tikt bloķēts. Respektīvi, «Facebook» bloķē nevis tos, kas diskriminē valsts valodu, bet tos, kas to aizstāv. Nevis tos, kas jūt līdzi krievu iebrukumam, bet ukraiņu atbalstītājus. Un šādu gadījumu ir daudz. Pēdējais piliens bija par kopienas standartiem nepieņemamu atzītais Imanta Ziedoņa dzejolis «Veltījums Latvijas krieviem», kura dēļ «Facebook» bloķēja kinonozares pārstāves un politiķes Sarmītes Pīkas profilu.

«Un, tā kā jums nekad nekas nav atņemts,

tad jūs arī nezināt, kā raud ežu bērni,

kad jūs ežu māti aiznesat cepurē

savam priekam.(..)»

Prokremliski noskaņoto moderatoru aktivitātes nav palikušas bez ievērības, un, kā izrādās, «Facebook» satura politiku Valsts drošības dienests sācis vētīt jau pagājušā gada nogalē. Acīmredzot tagad tik paziņojis, jo sākusies lielāka publiska šūmēšanās. «Satura moderēšanai un ar to saistītajiem iespējamajiem pārkāpumiem sociālās tīklošanās vietnē «Facebook» VDD pievērš pastiprinātu uzmanību jau kopš aizvadītā gada decembra, kad Bulgārijas iedzīvotāji sāka paust neapmierinātību par iespējamām manipulācijām «Facebook» satura moderēšanā. Atgādinām, ka šā gada 18. janvārī Bulgārijā norisinājās iedzīvotāju protesti pret tendenciozu «Facebook» satura moderēšanu, kas, protestētāju ieskatā, ir vērsta uz prokremlisku vēstījumu izplatīšanās veicināšanu sociālās tīklošanās vietnē «Facebook».» Tā vēsta Valsts drošības dienests.