Veiksmīgi realizēts parasporta projekts bērniem un jauniešiem

[ A+ ] /[ A- ]

Veiksmīgi realizēts parasporta projekts bērniem un jauniešiem

Natālija Novikova, projekta vadītāja

Pienācis brīdis atskatīties uz to, kā mums Ogres novadā izdevās realizēt parasporta projektu bērniem un jauniešiem, kas tika īstenots, Bērnu un jauniešu parasporta apvienībai (BJPSA) sadarbojoties ar Latvijas Paraolimpisko komiteju, Ogres novada pašvaldību, Ogres novada sporta centru un Latvijas parasporta čempioniem.

Lai Ogres novadā dzīvojošiem bērniem un jauniešiem ar invaliditāti nodrošinātu iespējas nodarboties ar sportu, pēc BJPSA iniciatīvas un pateicoties aktīviem treneriem, šogad norisinājās projekts «Atdot sportam savu sirdi», kas tika realizēts, pateicoties Ogres novada pašvaldības projektu konkursam «R.A.D.I. – Ogres novadam».

 

Kas tika paveikts?

Bērni un jaunieši trenera vadībā piedalījās regulārās parasporta nodarbībās (divas reizes nedēļā pa divām stundām (kopumā treniņi notika 93 stundas). Nodarbību iedalījums – vispārējās fiziskās sagatavotības nodarbības notika 77 stundas, ratiņtenisa nodarbības – 10 stundas, iepazīšanās ar galda tenisu – 6 stundas. Treniņu programma tika izstrādāta, ņemot vērā un pielāgojoties katra Ogres novada grupas dalībnieka iespējām un fiziskajam stāvoklim. Dažiem dalībniekiem tika nodrošināta iespēja Sporta laboratorijā sporta ārsta uzraudzībā veikt kompleksās slodzes testu, kas veicina un uzlabo treniņu kvalitāti.

Bērnu un jauniešu parasporta apvienība organizēja arī parasporta paraugdemonstrējumus un meistarklases iesācējiem. Sacensību priekam un aizrautībai labi izdevies pasākums bija sacensības 20 dalībniekiem, kas Ogres novada sporta centra teritorijā notika 17.jūnijā, piedaloties bērniem un jauniešiem kopā ar saviem ģimenes locekļiem. Uzskatāmi demonstrējot parasporta atpazīstamību Ogres novadā, mūsu komanda piedalījās arī Ogres pilsētas svētkos.

Lai popularizētu parasporta iespējas un aktīvu dzīvesveidu arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem, tika organizētas dažādas tikšanās ar labākajiem Latvijas parasportistiem, tai skaitā ar paraolimpisko čempionu Aigaru Apini, notika dažādu sporta veidu paraugdemonstrējumi, bija pieredzes apmaiņa. Bērniem un jauniešiem svarīgi redzēt, kādus panākumus iespējams gūt ar spēcīgu motivāciju un sistemātiskiem treniņiem. Vairāki jaunās sporta komandas dalībnieki izvēlējušies turpināt intensīvākus sporta treniņus un censties pēc izaugsmes sportā, piedaloties arī starptautiskās sacensībās.

Šajās aktivitātēs regulāri piedalījās 11 bērni un jaunieši, no kuriem seši arī turpmāk savas gaitas saistīs ar parasporta jomu. Liels ieguvums Ogres novadam parasportā ir arī treneru apmācība, jo šobrīd jau sagatavoti jauni treneri, lai bērni un jaunieši ar kustību traucējumiem mūsu novadā varētu turpināt baudīt aktīva un veselīga dzīvesveida priekšrocības.

Kopumā vērojama labvēlīga ietekme uz bērnu un jauniešu dzīves kvalitāti, arī viņu ģimenes locekļu iesaistīšanās aktīvā dzīvesveidā un sabiedriskajā dzīvē, vairāk piedaloties pasākumos. Projekta aktivitāšu kvalitātes nodrošināšanai notika arī tiešsaistes tikšanās ar bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem, apspriežot projekta gaitu, rezultātus, kā arī nākotnes attīstības perspektīvas.

Visā projekta laikā tika nodrošināts informatīvais atbalsts sociālajos tīklos – BJPSA, tās atbalstītāju un pasākuma dalībnieku Facebook un Instagram vietnēs, tika izstrādāti un plašsaziņas līdzekļos, tostarp laikrakstā «Ogres Vēstis Visiem», izplatīti reklāmas materiāli mūsu mērķauditorijai – bērniem un jauniešiem ar invaliditāti, dzīvojošiem Ogres novadā.

 

Kas tālāk?

Labi iesāktais projekts turpināsies – ļoti gaidām visus interesentus, lai viņi varētu piedalīties mūsu piedāvātajās aktivitātēs. Saziņai lūdzam izmantot mūsu vietni sociālajā tīklā Facebook.com – @YouthParaSportsLV, var arī zvanīt uz tālr. 29474302.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!