Vēl tikai šodien Ķeipenē apskatāmi  V.Purvīša meistarklasēs tapušie darbi

[ A+ ] /[ A- ]

Vēl tikai šodien Ķeipenē apskatāmi  V.Purvīša meistarklasēs tapušie darbi

Marta Poga

Atzīmējot latviešu gleznotāja Vilhelma Purvīša 150. jubileju, no 12. marta līdz 30. jūlijam visā Ogres novadā norisinājās gleznošanas darbnīcas «Sajūti Purvīti», kurās, iedvesmojoties no meistara darbiem, Latvijas ainavas savos darbos iemūžināja viņa novadnieki. Darbnīcu noslēgumā tapusi  kopizstāde, ko šodien, 5.augustā, vēl var pagūt aplūkot Ķeipenes Tautas namā.

Ķeipenes Tautas nama vadītāja Inese Daugaviete informē, ka izstādē apskatāmas 150 gleznas, ko mākslinieču Ievas Lāces, Evijas Krīgeres un Kristīnes Jukmanes vadībā radījuši meistardarbnīcu dalībnieki no Ogres, Ogresgala, Ciemupes, Ikšķiles, Birzgales, Rembates, Ķeguma, Lielvārdes, Tomes, Mazozoliem, Suntažiem, Lauberes, Meņģeles, Lēdmanes, Madlienas un Ķeipenes. Noslēguma meistarklasē Ķeipenē 30. jūlijā piedalījās 10 dalībnieki, tostarp 4 un 13 gadus veci zēni.

Darbnīcu dalībnieki iejutās latviešu gleznotāja Vilhelma Purvīša mākslas pasaulē, guva jaunas prasmes un gleznoja dabā, kā reiz to darījis pats meistars. Darbnīcās bija iespēja izvēlēties Vilhelma Purvīša gleznas reprodukciju, strādāt ar akrila krāsām un apgleznot audeklu meistares pavadībā.

I.Daugaviete norāda, ka izstādes noslēgums notiks šodien, 5. augustā, pulksten 18, uz kuru aicināts ikviens interesents un arī gleznu autori, kuri varēs iepazīties savā starpā un kopīgi baudīt vēl kādu mākslas notikumu – laikmetīgās mākslas festivālu, kas Ķeipenes estrādē sāksies pulksten 20.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!