Vēlēšanu iecirkņi sākuši darbu

[ A+ ] /[ A- ]

Sākusies iepriekšējā nobalsošana, gaidot šā gada lielāko notikumu – 14. Saeimas vēlēšanas. Uz nākamajiem četriem gadiem ievēlēsim 100 parlamenta deputātu. Vēlētāji, kuri svarīgu iemeslu dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu dienā, savas balsis drošā glabāšanā var nodot, nobalsojot iepriekš. Ogres novadā šim mērķim izveidoti divi vēlēšanu iecirkņi – Ogrē un Lielvārdē –, kas jau uzsākuši darbu.

Ogres novada Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Nikolajs Sapožņikovs informē, ka viens no iepriekšējās nobalsošanas vēlēšanu iecirkņiem darbojas Ogres novada Kultūras centrā Ogrē, Brīvības ielā 15, un otrs – Lielvārdes kultūras namā Lielvārdē, Parka ielā 3. Minētie iecirkņi savas durvis vēra pirmdien pēcpusdienā un strādās vēl divas dienas – ceturtdien, 29. septembrī, no pulksten 9 līdz pulksten 12, kā arī piektdien, 30. septembrī, no pulksten 10 līdz pulksten 16.

Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī, kad vēlēšanu iecirkņi Latvijā un ārzemēs vēlētājiem būs atvērti no pulksten 7 līdz pulksten 20 pēc vietējā laika. Kā līdz šim, balsot varēs jebkurā vēlēšanu iecirknī visā Latvijā. Ogres novadā šajā dienā būs pieejami 28 vēlēšanu iecirkņi, lielākā daļa no kuriem pieejami arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Balsošanas dokuments ir derīga Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID karte). 14. Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos lieto elektronisko tiešsaistes vēlētāju reģistru, līdz ar to spiedogu pasē vai vēlētāja apliecībā vairs neliek.

Vēlēšanu iecirknī vēlēšanu komisijas darbinieks tiešsaistes reģistrā pārliecināsies par vēlētāja tiesībām balsot un atzīmēs, ka vēlētājs nobalsojis. Par vēlēšanu materiālu saņemšanu būs jāparakstās balsotāju sarakstā. Gadījumā, ja kādā vēlēšanu iecirknī tiešsaistes reģistrs tehnisku iemeslu dēļ nedarbosies, vēlētāji varēs nobalsot, izmantojot reģistrācijas aploksnes.

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī, šo vēlētāju aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji var pieteikties balsot savā atrašanās vietā. Balsošana jāpiesaka līdz 1. oktobra pulksten 12 tuvākajā vēlēšanu iecirknī. Iesniegumu var nosūtīt arī atrašanās vietas pašvaldības Vēlēšanu komisijai e-pastā, ja to iespējams parakstīt ar drošu elektronisko parakstu. Nogādāt pieteikumu vēlēšanu iecirknī var jebkura vēlētāja uzticības persona, kura var arī vēlētāja vārdā aizpildīt un iesniegt pieteikumu.

Vēlētājiem izvēle ir gana plaša – 14. Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti. Kopš 26. septembra ar kandidātu sarakstiem, ziņām par kandidātiem un priekšvēlēšanu programmām var iepazīties vēlēšanu iecirkņos to darba laikā.

UZZIŅA

Tālrunis jautājumiem par vēlēšanām: 67049999. Ogres novada Vēlēšanu komisijas e-pasts: vk@ogresnovads.lv, tālrunis saziņai: 65071164.