Velotūre «Ieminies par iecietību 2010» atminusies līdz Ogrei

[ A+ ] /[ A- ]

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Ogres centra nodaļas vadītāja Monika Ruduša var justies apmierināta – sev noderīgu nodarbošanos atraduši gan pieaugušie, gan bērni un pusaudži.

Trešdienas, 28.jūlija, vakarā Ogres centrs kļuva par vienu no Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes organizētās velotūres «Ieminies par iecietību 2010» pieturas punktiem. Sagaidīšanas pasākums izvērtās par iecietības pārbaudi arī pašiem organizatoriem, jo vienlaikus ar to notika Bībeles svētku lasījumi, kas ienesa dažas korekcijas iecerētajā pasākumu plānā.

Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes Ogres centra nodaļas vadītāja Monika Ruduša informē, ka velomaratons 24.jūlijā sākās Saldū. Kā galapunkts izvēlēta Rēzekne, kuru braucēji sasniegs 1.augustā.

Aicina domāt pozitīvi

«Jaunieši dodas ceļā no Saldus līdz Rēzeknei ar saukli «Ieminies par iecietību! Pavadi lietderīgi laiku! Esi jauks pret citiem!» stāsta Monika Ruduša. Visās pilsētās, kur piestāj maratonisti – Saldū, Jelgavā, Rīgā, Cēsīs, Ogrē, Aizkrauklē un Rēzeknē – notiek publiski pasākumi, kuru laikā cilvēkus rosina domāt pozitīvi.

Katru posmu veic apmēram 30 dalībnieku. Visu maratona distanci pieveikt iecerējuši ap divdesmit cilvēkiem, to vidū arī četri ogrēnieši.

Iecietība vajadzīga ikvienam

Viens no nopietnajiem pasākumiem, kas notiek velomaratona laikā, ir tikšanās ar Tiesībsarga biroja juristiem. Gunta Bērziņa, Tiesībsarga biroja juriskonsulte diskriminācijas novēršanas jautājumos, stāsta: «Ogrē mēs esam, lai aicinātu cilvēkus būt iecietīgiem un padomāt par to, ja kādam ir atšķirīga ādas krāsa, dzimums vai reliģiskā pārliecība, jābūt tolerantiem un nevajag citus aizskart. Tas nav iemesls, lai citus apvainotu. Iecietība vajadzīga ikvienai sabiedrības grupai. Ja mēs gribam, lai mūs respektē, arī mums jārespektē citi. Iecietība ir cilvēka individuāla īpašība, kas atkarīga no viņa dzīves pieredzes, uztveres. Jaunieši ceļo vairāk, vairāk saskārušies ar citu tautību cilvēkiem, un tas mazina bailes no citādā.»

Vaicāta par to, cik iecietīga izskatās Ogre ciemiņu acīm, Gunta Bērziņa teic, ka katrai pilsētai ir savs šarms un Ogrei ir skaists centrs un jauki cilvēki.

Diskrimināciju var novērst

Velomaratona laikā iedzīvotāji aicināti ziņot par diskriminācijas gadījumiem, ar kuriem saskārušies. Ja savu ziņojumu neesat atstājuši pasākuma laikā, ar iesniegumiem var vērsties Tiesībsarga birojā Rīgā, Baznīcas ielā 25, vai arī rakstīt uz tiesibsargs@tiesibsargs.lv un saņemt iesnieguma formu elektroniski. Informācija arī www.lskj.lv un www.redcross.lv mājas lapās.

Anitas Zeiliņas foto