Viedokļi par citu pašvaldību iespējamo piedalīšanos ledus halles pārņemšanā

[ A+ ] /[ A- ]

Uzzinot par Ogres novada domes deputātu pieņemto lēmumu par ledus halles pārņemšanu, laikraksts «Ogres Vēstis Visiem» sazinājās ar Ikšķiles, Lielvārdes un Ķeguma pašvaldību pārstāvjiem, kuri ir strādājuši SIA «Vidzemes ledus» priekšlikuma izvērtēšanai izveidotajā darba grupā. Jāsaka, ka kaimiņi ir par ledus halles saglabāšanu, bet nav īsti pārliecināti par savu dalību šajā projektā.

Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rudzītis laikrakstam «Ogres Vēstis Visiem» atklāja, ka personīgi viņš ar abām rokām ir par to, lai ledus halle un hokeja tradīcijas tiktu saglabātas. Tajā pašā laikā viņš uzskata, ka pareizāk būtu, ja Ogres novads kā liela pašvaldība viena pati uzņemtos ledus halles pārņemšanu, bet pēc tam šos pakalpojumus varētu pārdot citām pašvaldībām. J.Rudzīti uztrauc arī tas, ka nav īsti zināmi spēles noteikumi, tas ir – cik kapitāldaļu būs katrai pašvaldībai. Ja kapitāldaļas tiks sadalītas pēc iedzīvotāju skaita, bet Ogres novadā to ir daudz vairāk, nekā Ikšķiles novadā, tad jebkura lēmuma pieņemšanā priekšrocības būs ogrēniešiem, sevišķi tad, ja no ledus halles pārņemšanas atteiksies ķegumieši un lielvārdieši.

Lielvārdes novada Sporta centra direktors Ainars Puķītis bija vēl kategoriskāks. Pirmkārt, viņš uzskata, ka darījums ar ledus halli atgādina «kaķa pirkšanu maisā», jo objekts nav tās naudas vērts, ko par to plāno maksāt. Otrkārt, viņš uzsvēra, ka Lielvārdes novadā ir pietiekami daudz sportam paredzētu objektu, kuru sakārtošanai tā nauda, kas būtu jāmaksā par ledus halli, ir daudz vairāk vajadzīga un tiktu lietderīgāk izmantota. Lielvārdes novadam pašlaik nav nevienas hokeja komandas, nav arī bērnu hokeja grupu – ja jau tās neizveidojās tajos gados, kas tagad tiek dēvēti par «treknajiem», tad vismaz tuvākajā nākotnē nebūs ne tik.

Ķeguma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Ūzuls izteicās, ka viņu sakarā ar Ķeguma pašvaldības iespējamo piedalīšanos ledus halles pārņemšanā interesē divi jautājumi – cik tas maksās un ko ķegumieši par to iegūs. Attiecībā par to, ko Ķeguma novada iedzīvotāji varētu iegūt, lielas skaidrības pagaidām nav. Runājot par paredzamajiem izdevumiem, R.Ūzuls atzīmēja, ka, iespējams, pareizāk tomēr būtu to naudas summu, ko vajadzētu maksāt, pārņemot ledus halli, ieguldīt vietējās sportiskajās aktivitātēs. Viņš gan arī atzīmēja, ka, skatoties kopumā, lēmums saglabāt ledus halli ir pareizs un atbalstāms.