Viedoklis: Trīs sliktas lietas

[ A+ ] /[ A- ]

Trīs sliktas lietas

Dzintra Mozule

Latviešu tautas pasakā «Trīs labas lietas» svešinieks trim brāļiem, kas viņu pārceļ pār upi, vaicā: «Ko gribi – sieku zelta vai trīs labas lietas?» Vien trešais brālis atbild: «Zelts nāk un iet, dodiet man tās trīs labās lietas – vismaz kaut kas derīgs paliks!» Man gadījās satikt trīs sliktas lietas. Ko ar tām lai nu iesāku?

«Lauku pagasta pārvaldēs kafija tiek dzerta īpaši bezkaunīgi. Apmeklētājiem jāmeklē darbinieki šajā sevišķajā istabā, jo viņi reti ir atrodami savās darba vietās,» lasu mūspuses portāla komentāros. Tik dzirdēti vārdi. Daudzkārt tos teikuši skolasbiedri arī manā dzimtajā pagastā. Kas šī ir par tik ļoti lipīgu sērgu? Un vai tiešām tai jākļūst par pašu valdīšanas slikto vizītkarti?

Pēdējā laikā daudz domāju par atjaunoto kafejnīcu «Pie Zelta Liepas». Arī par to neapmierinātas atsauksmes. Diemžēl no savas personīgās pieredzes, iepazīstot gan retro, gan mūsdienu piedāvājumu, man nākas tām piekrist. Kad par to runāju ar pašvaldības vadītāju, viņš atbild īsi: «Es pārdzīvoju par to, kas tur notiek! Biju izsaucis īpašnieku un pateicu: ja nebūs kārtības, iesiet prom!» Pastāstu par savu vilšanos, un Egils Helmanis atklāj arī savējo: «Es ar bērniem nogaidīju stundu un 20 minūtes, lai saņemtu ēdienu!»

Trešā sliktā lieta mani sagaidīja Latvijas Radio mājā. Gribot izlīdzēt kolēģiem no raidījuma «Ģimenes studija», kā viņi bija lūguši, garāmejot ienesu ogrēnietes Elīnas Zelčānes jauno grāmatu «Arī labas mammas drīkst kļūdīties». «Nu un?» tukšām acīm manī pavērās dežūrējošais kungs. Viņa pienākumos neietilpstot pieņemt šo sūtījumu. Es taču neprasīju uzmeklēt konkrēto darbinieci, viņa pati pēc grāmatas būtu atnākusi! Jautāts, ko iesākt, viņš ieteica zvanīt žurnālistiem, lai gan mēs abi zinājām, ka redakcijā šajā laikā neviena nav. Nožēlojama atsaucība. Toties sabojātā garastāvokļa mākoņus izgaiņāja pati grāmata, kurā atradu patiesas cilvēcisko attiecību pērles un pērlītes. Un ne trīs vien!

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!