Vija Vētra Latvijā svinēs 75 skatuves un 95 dzīves gadus

[ A+ ] /[ A- ]

«Jūs arvien esat stāstījuši par Vijas Vētras darbiem, atbraucot uz Dzimteni. Vai arī šovasar māksliniece mūs gatavojas ar ko pārsteigt,» tā, piezvanījusi «OVV», jautāja Anna T..

Vijas kundze «OVV» informēja, ka savus 95 dzīves un 75 skatuves gadus svinēs Rīgas Latviešu biedrības (RLB) namā, turklāt veselus divus vakarus.

12.jūnijā pulksten 17.00 RLB Baltajā zālē notiks saruna ar mākslinieci «Vija Vētra tuvplānā: talants, gaume, darbs». To vadīs žurnāliste Lia Guļevska, piedaloties mākslas zinātniekam Mārim Brancim, tēlniecei Vijai Dzintarei, dzejniecei Lijai Brīdakai, režisorei Inārai Kolmanei (rādīs arī I.K. filmu par Viju Vētru). Ieejas maksa – 10 eiro.

Savukārt 18.jūnijā pulksten 19.00 RLB Lielajā zālē mākslinieces jubilejas koncerts – veltījums Latvijai. Paredzēta gan indiešu, gan latviešu deju svīta. Piedalīsies arī Vijas Vētras deju grupa «Rituāls», aktrise Raimonda Vazdika, deju skola «Dzirnas», vokālā grupa «Putni», Artis Gāga (saksofons) un Kārlis Auzāns (čells). Indijas klasisko mūziku būs iespēja baudīt Sergeja Ancupova vadībā. Ieejas maksa no 1,20 līdz 15 eiro.

Dzintra Mozule