Vilnis Naglis: «Gribētos cerēt, ka sabiedrība mainās uz labo pusi»

[ A+ ] /[ A- ]

Vilnis Naglis: «Gribētos cerēt, ka sabiedrība mainās uz labo pusi»

Dzintra Dzene

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (VP RRP) Ogres policijas iecirkņa darbinieki izvērtējuši noziedzības stāvokli pagājušajā gadā un apkopojuši darba rezultātus savā apkalpojamajā teritorijā – Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadā. Lai gan elektronisko notikumu žurnālā pērn reģistrēts ievērojami vairāk izsaukumu nekā citus gadus, kopumā aizvadītais gads bijis salīdzinoši mierīgs – jūtami samazinājies smagu noziedzīgu nodarījumu skaits.

Aizvadītajā gadā Ogres policijas iecirknī elektroniskajā notikumu žurnālā reģistrēti 5327 notikumi, kas ir par 579 vairāk nekā 2018.gadā, bet, kā atzīst VP RRP Ogres policijas iecirkņa priekšnieks Vilnis Naglis, to nevar nosaukt par objektīvu skaitli, jo kopš pagājušā gada rudens mainījusies reģistrēšanas kārtība – tiek reģistrēti visi policijā ienākušie zvani.

Reģistrē visus ienākošos zvanus

«Ja diennaktī saņemam vidēji 15 izsaukumus, tad pusē gadījumu informācija neapstiprinās, bet zvans tiek reģistrēts un pārbaudīts, lai nepalaistu garām ko svarīgu. Ja kāds diennaktī policijai piezvana 30 reizes, tad viņa sniegtā informācija 30 reizes arī tiek reģistrēta, tāpēc pērn elektronisko notikumu žurnālā reģistrēts ievērojami vairāk notikumu, bet tas nekādi nav saistāms ar kriminogēnās situācijas pasliktināšanos. Gluži pretēji – neatceros, ka pēdējā laikā būtu bijis tik salīdzinoši mierīgs gads kā pērn. 2019.gadā par sevišķi smagiem noziedzīgiem nodarījumiem uzsākti 30 kriminālprocesi, par smagiem – 131, par kriminālpārkāpumiem – 56 un par mazāk smagiem – 359, bet 128 gadījumos nav noteikta kvalifikācija. Liela daļa no tiem ir gadījumi, kas saistīti ar cilvēka nāvi, kur ekspertīzes prasa vairākus mēnešus. Lielākoties vēlāk šos procesus izbeidzam, jo ekspertīzes rezultātā tiek konstatēts, ka cilvēks miris dabīgā nāvē. Tikai pašā pagājušā gada nogalē reģistrētas divas laupīšanas Lielvārdē, un vienā no gadījumiem vēl nav skaidrības, vai tā patiesi bijusi laupīšana, jo cietušais tobrīd atradies stiprā alkohola reibumā un nespēj adekvāti izvērtēt notikušo,» saka V.Naglis.

Pērn reģistrēta tikai viena slepkavība

VP RRP Ogres policijas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Valdis Gržibovskis piebilst, ka pērn reģistrēta tikai viena slepkavība Ikšķilē, kur gan nogalinātais, gan aizdomās turētie bija citu novadu iedzīvotāji, kas šeit ieradās uz senlietu tirdziņu. «Sākumā tika aizturēti aizdomās turamie, bet pēc tam atrasts arī noslepkavotais, kurš bija izvests ar varu un pret viņu izdarīts noziegums. Motīvs – atriebība. Uzsākām kriminālprocesu un tālākai izmeklēšanai to pārsūtījām VPP RRP Kriminālpolicijas pārvaldei. Pērn aktīvi iesaistījāmies un palīdzējām Rīgas kolēģiem atklāt 2009.gadā izdarītu slepkavību, kad ar daudziem dūrieniem Ogrē tika noslepkavota kāda sieviete. Pagājušajā gadā reģistrēti arī divi noziedzīgi nodarījumi saistībā ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu. Viena no šīm lietām jau ir nonākusi tiesā, bet otrā gadījumā trīs personas atzītas par aizdomās turētajiem. Lielu darbu ieguldījām arī kāda 2016.gadā uzsāktā kriminālprocesa izmeklēšanā par miesas bojājumu nodarīšanu Birzgalē, kur tika veikta pat poligrāfijas jeb melu detektora ekspertīze. Pateicoties šim atzinumam, kriminālprocess pērn nosūtīts prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai,» stāsta V.Gržibovskis.

Vairāk lasiet 4.februāra „OVV”.

Nākamajā «OVV» numurā lasiet par policijas darbu pērn, atklājot dzimumnoziegumus, kuru skaits pieaudzis, likumpārkāpumus, kas saistīti ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, akcizētajām precēm, košļājamo tabaku, kas jauniešu vidū kļūst aizvien populārāka un par resursiem, kas jāiegulda bezvēsts pazudušo personu meklēšanā.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet!

Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!