Vizīte pie bijušās sievasmātes izmaksās no 70 līdz 700 eiro…

[ A+ ] /[ A- ]

Pavasara pēdējā mēnesī Ķeguma novadā fiksēti vairāki likumpārkāpumi, kas saistīti ar nelegālas izcelsmes alkoholu un cigaretēm, kā arī ar krāsaino metālu. Pat vīrietim, kurš 4.9 promiļu reibumā ieradās Ķegumā, lai apsveiktu bijušo sievasmāti, līdzi bija divas pudeles ar «krutku» un cigarešu paciņas bez Latvijas Republikas akcīzes markām.

6.maijā pašvaldības policijas darbinieku palīdzību lūdza Ķeguma iedzīvotāja, kura sūdzējās par kādu agresīvu vīrieti, kurš, būdams alkohola reibumā, centās iekļūt viņas mājoklī, kā arī ar savu uzvedību apdraudēja visus mājas iedzīvotājus un traucēja viņu mieru. Notikuma vietā kārtības sargi aizturēja šo vīrieti, kurš bija manāmā alkohola reibumā. Nedaudz vēlāk, veicot pārbaudi par alkohola daudzumu vīrieša izelpā, tika konstatēts, ka viņš atradās 4.9 promiļu reibumā. Kā paskaidroja aizturētais, viņš esot ieradies apsveikt savu bijušo sievasmāti. Apskatot vīrieša mantas, policijas darbinieki pamanīja cigaretes bez LR akcīzes markām, kā arī divas 0.7 l tilpuma pudeles nemarķēta alkohola, kura izcelsmi noteiks ekspertīzē. Persona tika nogādāta Valsts policijas Ogres iecirknī nepieciešamo procesuālo darbību veikšanai. Saistībā ar notikušo uzsākta administratīvā lietvedība par akcizēto preču aprites noteikumu pārkāpšanu. Par šādu noziegumu fiziskajām personām paredzēts naudas sods no 70 līdz 700 eiro.

20.maijā Birzgales pagastā tika apzagta kāda savrupmāja – laupītāji bija iekārojuši čuguna radiatorus, traktora ģeneratoru, zobratus un citus krāsainā metāla priekšmetus. Ķeguma novada pašvaldības policijas darbinieki, veicot pārrunas ar cietušo, piefiksēja, ka notikušajā varētu būt iesaistīta kāda kārtības sargu redzeslokā par krāsainā metāla zādzībām jau agrāk nonākusi persona. Pēc dažām dienām, patrulējot Ķeguma pilsētā, policijas darbinieki pamanīja to pašu personu, kuru nogādāja policijas iecirknī. Iecirknī notikušo pārrunu laikā vīrietis vaļsirdīgi atzinās izdarītajā zādzībā. Persona tika nodota Valsts policijas darbiniekiem, kas izmeklē attiecīgo kriminālprocesu.

23.maijā, patrulējot Rembates pagastā, policisti pamanīja vīrieti, kurš ar velosipēdu izbrauca no kādas savrupmājas, kas kārtības sargiem labi zināma kā nelegāla alkohola tirdzniecības vieta. Tā kā velosipēda bagāžas groziņā atradās aizdomīga izskata pudele, vīrietis tika apturēts un pārrunu laikā atzinās, ka «točkā» esot iegādājies vienu litru nelegālas izcelsmes alkohola jeb tautā sauktās «krutkas», kā arī trīs paciņas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām. Persona tika aizturēta, alkohols un cigaretes izņemtas, no pārkāpēja pieņemts paskaidrojums. Izņemtais alkohols un cigaretes kopā ar dokumentiem nodoti Valsts policijas darbiniekiem, kuri par konstatēto faktu uzsāka administratīvo lietvedību.

25.maijā policijas darbinieki no kāda ķegumieša saņēma informāciju, ka pa Ķeguma novadu ar baltu «Ford» markas mikroautobusu braukā divi vīrieši un piedāvā no iedzīvotājiem atpirkt vai vienkārši paņemt nevajadzīgu krāsaino metālu. Nedaudz vēlāk policistiem izdevās sastapt apņēmīgos uzņēmējus. Tika noskaidroti abu vīriešu, kuri izrādījās jelgavnieki, personas dati un viņu vizītes mērķis. Tā kā personām nebija speciālās atļaujas, lai veiktu metāllūžņu uzpirkšanu, viņiem tika izskaidrota noteiktā kārtība, kādā likumīgi drīkst nodarboties ar saimniecisko darbību, kā arī atbildība par šo noteikumu neievērošanu. Pēc profilaktiska rakstura pārrunām abi jelgavnieki no Ķeguma novada devās projām – šoreiz bez veiksmīgiem iepirkumiem un, iespējams, ar izjauktiem ne visai godīgiem plāniem.

Maija pēdējās nedēļas nogalē notika Ķeguma novada svētki. No kārtības sargu skatu punkta tie tika aizvadīti samērā mierīgi, lai gan bez dažiem kautiņiem neiztika. Vienu pārāk agresīvu personu pat nācās nogādāt Valsts policijas Ogres iecirknī.

Rinalds Liepiņš, Ķeguma novada pašvaldības policijas vecākais inspektors