Vēl 22 ēku siltumu varēs regulēt, izmantojot interneta dispečerizācijas sistēmu

[ A+ ] /[ A- ]

Šomēnes Ogres novada pašvaldības aģentūrā (p/a) «Mālkalne» ir noslēdzies iepirkuma konkurss par 22 Ogres daudzdzīvokļu māju siltummezglu dispečerizāciju.

«Gandrīz visās aģentūras «Mālkalne» apsaimniekotajās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās ir uzstādīti automatizēti siltummezgli. Vadoties pēc uzstādījumiem, šie siltummezgli regulē gan karstā, gan apkures ūdens temperatūras. Dispečerizācija sniedz iespēju aģentūras darbiniekiem kontrolēt siltummezglus no tālienes, izmantojot internetu,» stāsta p/a siltumenerģijas – pārvades un sadales inženieris Mārtiņš Kaiva.

Parasti, kad tiek saņemtas sūdzības no tām mājām, kuras nav pieslēgtas dispečerizācijai, par to, ka ir pārāk karsts vai pārāk auksts, santehniķis brauc uz attiecīgo adresi, iet uz ēkas pagrabā novietoto siltummezglu un noregulē temperatūru.

«Ieguvumi no dispečerizācijas ir iespēja regulēt siltummezglu uzstādījumus, atrodoties pie datora ofisā, kur pieejams internets. Liels pluss ir faktam, ka iespējams uzreiz konstatēt avārijas siltummezglos. Par to norāda strauji krītošās temperatūru līknes. Jebkurā brīdī var ielūkoties siltummezglu darbības vēsturē un ir ļoti ērti salīdzināt dažādu māju siltummezglu darbību. Izmantojot dispečerizācijas sniegtās priekšrocības, tiek ietaupīts laiks, finanšu līdzekļi, kā arī palielināts iedzīvotāju komforta līmenis,» turpina M. Kaiva.

Šogad dispečerizācijai tiks pieslēgta Bērzu aleja 6, 8, 8a; Parka 1a, 1b; Ausekļa prospekta un Vidus prospekta masīvs ( 2a, 4, 5, 6, 7a, 7b, 8, 9, 10, 15, 16 un 16a un 20) , kā arī Mālkalnes 8 un Zilokalnu 10.

Jebkurš interneta lietotājs var aplūkot dispečerizācijas sistēmu internetā mūsu izņēmuma mājas lapā www.malkalne.lv sadaļā «Dispečerizācija».

Informācijai – Dispečerizācija tika uzsākta no 2005.gada. 2005. gadā – 9 ēkas, 2006. gadā – 7 ēkas, 2007. gadā – 8 ēkas, 2008. gadā – 9 ēkas, 2009. gadā – 9 ēkas, 2010. gadā – 15 ēkas, 2011. gadā – vismaz 22 ēkas.