Vēl vienu bērnudārzu Ogrē nebūvēs

[ A+ ] /[ A- ]

Vakar, 9.decembrī, Ogres novada domes Tautsaimniecība komitejas sēdē deputāti lēma par Publiskās un privātās partnerības projekta «Jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība Ogres pilsētā» realizācijas pārtraukšanu.

Šoruden Ogrē darbību uzsāka jauna pirmsskolas izglītības iestāde «Riekstiņš» – tā uzcelta Nogāzes ielā, vienlaikus ar bērnudārza būvniecību tika rekonstruēta arī Nogāzes iela. Projekta realizēšanai izlietots novada pašvaldības budžeta finansējums un Eiropas reģionālās attīstības fonda investīcijas.

Saskaņā ar Ogres novada domes 2008. gada 10. jūlija lēmumu bija paredzēts uzbūvēt vēl vienu bērnudārzu Ogrē – Dzilnas ielā, izmantojot publiskās un privātās partnerības (PPP) modeli un sadarbojoties ar Mārupes, Ķekavas un Tukuma pašvaldību PPP projekta realizēšanā.

Situācija pašlaik ir mainījusies, un rinda uz vietu bērnudārzos novadā vairs nav tāda, kāda tā bija 2008. gadā. Kā informē Izglītības pārvaldes vadītāja Sandra Grunte, bērniem no trīs gadu vecuma patlaban vispār nav rindas – visus var nodrošināt esošie bērnudārzi, neliela rinda izveidojusies 1,5 un 2 gadus veciem bērniem. Līdz ar to šobrīd nav reālas nepieciešamības būvēt vēl vienu pirmsskolas izglītības iestādi.

Izvērtējot pašreizējo situāciju, Tautsaimniecības komitejas deputāti vienprātīgi atbalstīja ierosinājumu pārtraukt PPP projekta «Jaunas pirmsskolas izglītības iestādes būvniecība un apsaimniekošana Ogrē» realizāciju, kā arī atcelt šī projekta sakarā pieņemtos lēmumus.

Mainoties ekonomiskajai un arī demogrāfiskajai situācijai valstī, tai skaitā Ogres novadā, pašvaldība nepieciešamības gadījumā lems par jauna bērnudārza būvniecību, taču pagaidām tiks izmantota esošā pirmsskolas izglītības bāze, iztiekot bez jaunu ēku būvniecības, informē Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.