Vēlreiz par paaugstināto akcīzes nodokli dabasgāzei

[ A+ ] /[ A- ]

Vēl vecajā gadā ogrēnietis Andris Birznieks OVV jautāja, kāpēc no iedzīvotājiem tiek iekasēts neeksistējošs dabas nodoklis, kā arī interesējās, kā pašvaldības aģentūra «Mālkalne» izlieto namu apsaimniekošanas maksu.

Šo vēstuli jau komentēja Ogres novada domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs. Tagad atbildi sniedz pašvaldības aģentūras «Mālkalne» plānu – ekonomikas nodaļas vadītāja V. Briežkalna:

«Paaugstinātais akcīzes nodoklis dabasgāzei tika piemērots laika periodā no 2010.gada 1.jūlija līdz 31.augustam. Dabasgāzes cenas ar akcīzes nodokli tika publicētas arī LR oficiālā laikraksta «Latvijas Vēstnesis» jūlija un augusta mēnešu numuros. Šajos divos mēnešos tad arī tika piemērots tarifs ar paaugstināto akcīzes nodokli. Visus pārējos mēnešus p/a «Mālkalne» piemēroja tarifus, kuru aprēķinā dabasgāzes cena ir izmantota bez paaugstinātā akcīzes nodokļa. Tāpēc nekāda lieka nauda no iedzīvotājiem par neesošu nodokli nav paņemta.

Rakstā minētie 12 procenti aparāta uzturēšanai neveidojas tikai no atalgojuma. Šajās izmaksās ietilpst datortehnikas apkope, kancelejas preču iegāde, banku pakalpojumi, apsardzes izmaksas, pasta pakalpojumi un citas tamlīdzīgas izmaksas. Tā kā katrai p/a «Mālkalne» apsaimniekošanā esošajai mājai ir savs tarifs, tad arī administratīvo izdevumu procents katrai mājai ir savs. Kopumā p/a «Mālkalne» administratīvie izdevumi nepārsniedz 10 procentus.»