Vētra ūdensglāzē

[ A+ ] /[ A- ]

Uz redakciju ir atnācis līdz sirds dziļumiem aizvainots cilvēks. Asaras birst kā pupas, un vārdi ar grūtībām nāk pār lūpām. Sirmajai kundzei Ogres pilsētas autobusu maršrutos pienākas 50 procentu braukšanas atlaide, jo viņa jau tuvojas 80 gadu slieksnim, bet tiem, kam 75 un vairāk, Ogres novada dome šādu pretimnākšanu paredz.

Problēmas sākušās šomēnes, kad braukšanas maksa līdzšinējo 30 santīmu vietā paaugstināta uz 35 santīmiem. Loģiski rēķinot, puse no 35 varētu būt 18, taču SIA «Ogres Autobuss» administrācijai liekas, ka tie tomēr ir … 20 santīmi, un autobusos izkarināti paziņojumi par šādu biļetes cenu. Piekrītu, ka 18 santīmi ne pircējam, ne pārdevējam un varbūt arī kases aparātam nav ērta summa, bet vai šo jautājumu vajadzēja risināt šādā veidā?

«3.augustā braucu mājās no slimnīcas, un šoferis no manis paņēma 18 santīmus. Otrdien, 16.augustā, ar laikus sagatavotu un precīzu braukšanas naudu gribēju nokļūt Lašupēs, bet vadītājs un citi pasažieri sāka mani kaunināt. Vai tad es lasīt neprotot, ka nezinot, cik maksā biļete? Man brilles tiešām nebija līdzi,» atnākusi noskaidrot, kam taisnība, stāsta Natālijas kundze.

Paskaidroju, ka tas pagaidām ir kādas amatpersonas voluntārs lēmums. Tikai vakar, 18.augustā, Ogres novada domes Finanšu komitejas sēdē tika skatīts lēmumprojekts «Par grozījumiem domes 30.08.2007. lēmumā «Par kompensācijas piešķiršanu SIA «Ogres autobuss» pensionāru pārvadājumiem», kura sagatave paredzēja līdzšinējos «50 procentus» aizstāt ar «15 santīmiem», un tad, tos atņemot no pilnas summas, sanāktu 20. Taču Finanšu komitejas deputāti lēmumprojektu mainīja un ierosināja 75 gadu vecumu sasniegušajiem joprojām atstāt 15 santīmu maksu par biļeti, pārējo summu kompensējot.

«Atnākt uz redakciju ir saņemšanās. Kādam citam no apkaunojuma vienkāršāk būtu izdarīt pašnāvību, jo šī paaudze jau nu gan neuzskata par goda lietu blēdīties pāris santīmu dēļ,» karātavu humoru palaiž mana kolēģe. «Tagad aizskartajai pasažierei tik atrast advokātu, kurš vēlas paspīdēt, un uz Eiropas tiesu prom!»

Vai mums šo vētru ūdensglāzē vajadzēja?