Vētra nolauž kokus un atstāj bez elektrības

[ A+ ] /[ A- ]

Aizvadītās nedēļas nogalē sinoptiķi brīdināja par naktī no svētdienas uz pirmdienu Latvijā gaidāmo stipro vētru. Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novadā būtiskus kaitējumus vētra nav nodarījusi, tomēr tās sekas daudzviet jūtamas joprojām.

A/S «Sadales tīkls» darbinieki informē, ka pirmdienas rītā Latvijā vētras rezultātā elektroapgādes traucējumi tika konstatēti trim procentiem no kopējā lietotāju skaita jeb 35 tūkstošiem mājsaimniecību. Postījumi skāruši visu Latvijas teritoriju. A/S «Latvenergo» preses sekretāre Ivita Bidere stāsta, ka pirmdienas rītā Ogres pusē elektroenerģijas piegāde bija traucēta 1378 klientiem, Tīnūžu pagastā – 469 klientiem, Birzgales pusē – 161 klientam un 85 klientiem Lielvārdes novadā. Avārijas atslēgumi lielākoties radušies vēja brāzmu ietekmē, koku zariem krītot uz elektropārvades līnijām. Par vēja nolauztajiem kokiem iedzīvotāji informējuši arī valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD). Rīgas reģiona pārvaldes Ogres daļas komandieris Imants Dudarevs stāsta, ka pirmais izsaukums saņemts jau 27.novembrī pulksten 16.08, kad Ogrē, A.Upīša ielā, vajadzēja atbrīvot ceļa braucamo daļu no vētras nogāzta koka. Aizvadītajā diennaktī koki lūzuši arī Madlienas pagastā, Ogrē, Lībiešu ielā, pie autoceļa Ķegums – Jaunjelgava un Ogresgalā. Nereti koki pārrāvuši elektrības vadus.

Ogres rajona slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs informē, ka vētras dēļ 27.oktobrī slimnīcā piedzīvots divarpus stundu ilgs elektroenerģijas padeves pārtraukums. Nodrošinot slimnīcas pamatfunkciju izpildi, jaunajā korpusā darbojās stacionārais dīzeļģenerators. Elektroenerģijas padeves pārtraukuma laikā neatliekamās medicīniskās palīdzības personālam tika dots norādījums pacientus nogādāt citās slimnīcās, bet Ogres slimnīcas tehniskie darbinieki nakti pavadīja savā darba vietā, lai vajadzības gadījumā varētu novērst radušās problēmas.

A/S «Latvenergo» aicina iedzīvotājus vētras vai stipra vēja laikā būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Netuvoties elektroietaisēm, ja tajās iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību. Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, piemēram, ja uz elektrolīnijas ir nogāzies vēja nolauzts koks, jāziņo Klientu servisam pa bezmaksas tālruni 80 200 404 vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam.