XV Vispārējos dziesmu un deju svētkos ASV skanēs arī Ogres koristu balsis

[ A+ ] /[ A- ]

XV Vispārējos dziesmu un deju svētkos ASV skanēs arī Ogres koristu balsis

Marta Poga

No 29.jūnija līdz 4.jūlijam Minesotā (ASV) notiks XV Vispārējie dziesmu un deju svētki Amerikā, kuros ieskanēsies arī Ogres apvienotā kora «UPE» dziedātāju balsis.

Ogres novada Kultūras centra (ONKC) sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Andersone informē, ka, pošoties svētkiem, pirmo reizi vienā korī apvienojušies ONKC jauktā kora «Ogre», sieviešu kora «Rasa», jauktā kora «Grīva», Ogres Skolotāju kamerkora un jauniešu kora «Impulss» dziedātāji. Kori vada un šiem svētkiem sagatavoja Vispārējo latviešu Dziesmu svētku un Ogres koru apriņķa virsdiriģente Aira Birziņa.

A.Andersone norāda, ka šis ir unikāls projekts, kas apvieno vienas pilsētas piecu koru dalībniekus, kā arī stiprina amatiermākslas kolektīvu turpmākās darbības nodrošināšanu Ogrē. Apvienotajam korim izvēlēts nosaukums «UPE», jo Ogres pilsēta atrodas divu upju – Daugavas un Ogres – krastā. Cauri pilsētai tek arī mazās upītes – Norupīte, Urga un Lebiņa. Arī kora izpildītās dziesmas plūst kā upes ūdeņi – reizēm līgani un rāmi, bet reizēm strauji un līkumaini.

Dziedātāji apgūt svētku programmu sāka jau kopš 11.marta. ASV dziesmu svētku repertuārs ietver daļu no 2023.gadā plānoto XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku repertuāra, kā arī diasporas komponistu darbus.

A.Birziņa stāsta, ka daļu no svētku repertuāra kora dalībnieki jau pārzināja, līdz ar to vairākas dziesmas mēģinājumu procesā vajadzēja tikai atkārtot, taču bija arī daži jaundarbi, kuru nošu rakstā, skaņu augstumos un ritmā dažviet bija rodami izaicinājumi, kas retāk sastapti iepriekš dziedātās kora dziesmās. «Ir patiess prieks, ka, izsludinot pieteikšanos apvienotajam korim, no Ogres dziedātajiem saņemta tik liela atsaucība,» norāda Aira Birziņa.

38 Ogres apvienotā kora «UPE» dziedātāji uz ASV devās jau 26.jūnijā, lai piedalītos svētku mēģinājumos un uzstātos kopkora koncertā 3.jūlijā, St. Paulu, Minesotā, kas notiks iespaidīgajā «ORDWAY» mūzikas teātra zālē.

Ogres apvienoto kori «UPE» braucienā uz XV Vispārējiem dziesmu un deju svētkiem Amerikā atbalsta Ogres novada pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!