«Zaļā josta» izsludina izlietoto bateriju vākšanas konkursu

[ A+ ] /[ A- ]

«Zaļā josta» sadarbībā ar AS «BAO» un Valsts izglītības satura centru aicina Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties izlietoto bateriju vākšanas konkursā «Tīrai Latvijai!» 2017./2018. mācību gadā. Piedaloties konkursā, katrs tā dalībnieks veicinās videi kaitīgu preču nenonākšanu dabā un to pārstrādi otrreizējās izejvielās, saudzējot vidi un taupot resursus.

Izlietoto bateriju vākšanas konkurss izglītības iestādēm kļuvis par ikgadēju tradīciju, ar kuras palīdzību «Zaļā josta» īsteno videi kaitīgu preču reģenerāciju. Šajā mācību gadā konkurss divpadsmito gadu pēc kārtas apvieno bērnus un jauniešus, palīdzot visiem piedalīties tīras Latvijas vides veidošanā un vērtīgu resursu taupīšanā. Turklāt konkursa laikā bērni mācās izprast izlietoto bateriju kaitīgo ietekmi uz vidi, iepazīst bateriju pārstrādes gaitu un savām acīm ierauga, cik daudz šo videi kaitīgo atkritumu katrs no mums ik gadu rada.

Pieteikties konkursam varēs līdz šā gada 31.decembrim, elektroniski reģistrējoties un izveidojot savu profilu uzņēmuma «Zaļā josta» mājaslapā www.zalajosta.lv sadaļā «Izlietoto bateriju vākšanas konkurss» izveidotajā konkursa ELEKTRONISKAJĀ DATU BĀZĒ.

Konkursa laikā drīkst vākt un pārstrādei nodot tikai izlietotas baterijas un akumulatorus, kas vairs nav derīgi lietošanā. Baterijas vākt būs iespējams līdz 2018.gada 28.februārim. Līdz tam laikam konkursa datu bāzē jāreģistrē izglītības iestādes savāktais izlietoto bateriju daudzums, kā arī jānorāda aktīvākais bateriju individuālais vācējs.

Konkursa uzvarētājus noteiks gan pēc savāktā izlietoto bateriju apjoma uz vienu izglītības iestādes audzēkni, gan pēc kopējā izglītības iestādes savāktā bateriju apjoma. Konkursa rezultāti tiks apkopti un paziņoti 2018.gada 8.maijā, noskaidrojot, kuri konkursa dalībnieki saņems balvas no «Zaļā josta» un konkursa atbalstītājiem – naudas balvas 400 EUR, 300 EUR un 200 EUR vērtībā. Konkursa organizatori ar pārsteiguma balvām apbalvos arī centīgākos skolēnus – aktīvākos izlietoto bateriju vācējus. 2018.gada maijā notiks konkursa uzvarētāju apbalvošana, par kuras norisi un vietu tiks paziņots vēlāk.

Papildu informācija: Ilze Liepa-Balode, e-pasta adrese: konkurss@zalajosta.lv; tālr. 67808112; mob.tālr. 27042534.

Ilze Liepa-Balode, «Zaļā josta» pārstāve