Zemessardzes sapieri iznīcinājuši vēl 436 sprādzienbīstamus priekšmetus

[ A+ ] /[ A- ]

Zemessardzes sapieri iznīcinājuši vēl 436 sprādzienbīstamus priekšmetus

Ritvars Raits

Ogrē dislocētā Zemessardzes 54.Kaujas atbalsta bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieri jūnijā iznīcinājuši 436 sprādzienbīstamus priekšmetus, bet kopumā šogad neitralizēti jau 2339 lādiņi, granātas un mīnas.

Visražīgākais mūsu zemessargiem bija 16.jūnijs, kad visas Latvijas teritorijā viņi iznīcināja 357 sprādzienbīstamus priekšmetus. Pats lielākais no tiem tika uziets Jēkabpils novadā, kur zemnieks, veicot lauku apstrādāšanas darbus, uzgāja Otrā pasaules kara vācu artilērijas lādiņu, kas diametrā sasniedza 22 cm. Viss beidzās laimīgi – operatīvi ieradās mūsu sapieri, kas lādiņu neitralizēja.

18.jūnijā Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas rota saņēma izsaukumu uz Vaiņodes pagastu, kur akciju sabiedrības «Latvijas valsts meži» teritorijā bija atrasti sprādzienbīstami priekšmeti – dažāda izmēra mīnmetēja un artilērijas lādiņi, kā arī divu veidu rokas granātas. Ierodoties notikuma vietā, rotas speciālisti kopumā konstatēja, nogādāja uz drošu iznīcināšanas vietu un iznīcināja 59 sprādzienbīstamus priekšmetus.

Šogad Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieri kopumā iznīcinājuši 274 artilērijas lādiņus, 130 mīnmetēju lādiņus, 20 granātas, piecas raķetes, piecas aviobumbas un divas mīnas.

Speciālisti atgādina, ka, atrodot sprādzienbīstamus priekšmetus, tos nedrīkst aiztikt, mēģināt izjaukt vai pārvietot. Vieta, kurā priekšmeti atrasti, jānorobežo un jāiezīmē. Par atradumu jāziņo tuvākajam Valsts policijas iecirknim (tālruņa numurs: 110), sniedzot atrastā priekšmeta īsu raksturojumu, bet pēc tam jārīkojas saskaņā ar saņemtajām instrukcijām.

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!