Zemessargi iznīcinājuši 5768 sprādzienbīstamus priekšmetus

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Zemessardzes 54.kaujas atbalsta bataljona arhīva Daži no Ogres zemessargu neitralizētajiem artilērijas lādiņiem.

Zemessargi iznīcinājuši 5768 sprādzienbīstamus priekšmetus

Ritvars Raits

Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rota 2020.gada laikā visā Latvijā iznīcinājusi 5768 sprādzienbīstamus priekšmetus, informē Ogrē dislocētais Zemessardzes 54.kaujas atbalsta bataljons.

Visražīgākais mūsu sapieriem bijis septembris, kad viņi neitralizēja 1327 sprādzienbīstamus priekšmetus, bet vismazāk darba bija decembrī – 161 neitralizēts sprādzienbīstamais priekšmets. Pārliecinoši lielākā daļa no zemessargu neitralizētajiem sprādzienbīstamajiem priekšmetiem bijušas patronas, tomēr viņiem nācies tikt galā arī ar 85 artilērijas lādiņiem, 63 mīnmetēju mīnām, 12 granātām un vienu raķeti.

Sapieri atgādina par rīcību, atrodot iespējamus sprādzienbīstamus priekšmetus:

1.Vieta, kurā priekšmeti atrasti, iespēju robežās jānožogo, jāiezīmē (pašus priekšmetus nekādā gadījumā neaiztiekot);

2.Par atradumu jāziņo Valsts policijai, zvanot uz tālruņa numuru 110 un sniedzot atrastā priekšmeta vizuālo raksturojumu;

3.Jārīkojas saskaņā ar saņemtajām instrukcijām, kamēr notikuma vietā ieradīsies Zemessardzes 54.kaujas atbalsta bataljona Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas speciālisti, kas atrastos priekšmetus neitralizēs.

 

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!