Zemessargiem darba netrūkst arī ziemā

[ A+ ] /[ A- ]

Foto no Ogres 54.KAB arhīva Zemessardzes virsseržants Uldis Veliks nodod labdarības sūtījumu LSK paku izdales punkta «Kurmis» darbiniecei Ilzei Veļikai.

Zemessargiem darba netrūkst arī ziemā

Ritvars Raits

Kā ziņo Ogrē dislocētā Zemessardzes 54.kaujas atbalsta bataljons, tā Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas (NMN) rotas kareivjiem arī janvārī, kad Latviju jau bija pārņēmis sals un sniega kupenas, darba netrūka. Pagājušajā mēnesī mūsu sapieri kopumā neitralizējuši 140 sprādzienbīstamus priekšmetus.

Janvārī Zemessardzes 54.KAB NMN rotas speciālisti iznīcināja 78 artilērijas lādiņus, 31 mīnmetēju lādiņu, 24 granātas, četras mīnas, divas raķetes un vienu aviobumbu. Piemēram, pagājušajā nedēļā Ogres sapieru palīdzība bija vajadzīga Dobeles novada Annenieku pagastā, kur tika atrasti un turpat uz vietas neitralizēti 55 artilērijas lādiņi un viens mīnmetēja lādiņš. Kā saka paši zemessargi, viņu Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas karavīri nerimsies, kamēr Latvija nebūs tīra no pagātnes atstātajām pēdām, kas mūsu zemē dus un var apdraudēt iedzīvotājus.

Mūsu zemessargi nodarbojas ne tikai ar militārām lietām, bet mēdz arī iesaistīties sociālās palīdzības sniegšanas akcijās jeb labdarībā. Nacionālo Bruņoto spēku Kapelānu dienests sadarbībā ar Zemessardzi organizē labdarības projektu, atbalstot biedrību «Latvijas Sarkanais Krusts» (LSK) un Sociālo dienestu. Pagājušajā nedēļā humāno palīdzību saņēma LSK Viduslatvijas komiteja Ogrē, bet šīs nedēļas pirmajā pusē Zemessardzes 54.KAB pārstāvji devās uz vienu no LSK paku izdales punktiem – «KURMIS», Taurupes pagastā, kur nogādāja sarūpētās mantas. Labie darbi vairo labo!

Laikrakstu “Ogres Vēstis Visiem” pērciet preses tirdzniecības vietās vai abonējiet! Pasūtot “OVV” kopā ar “Laimīgo Programmu” – izdevīgāk!