Zemnieku saimniecību polietilēna atkritumus izved bez maksas

[ A+ ] /[ A- ]

Latvijas Zaļā punkta sadarbības partneris «Eko Reverss» arī šogad aicina Latvijas zemniekus uzkrāt un pārstrādei nodot minerālmēslu maisus, dārzniecībā izmantoto plēvi, lopbarības ietinamo plēvi un sietus, kā arī plastmasas kannas.

Izvešana notiks ar «Eko Reverss» transportu, iepriekš par to vienojoties ar katru individuāli. Tiklīdz saimniekam izveidojas iepriekš minēto atkritumu uzkrājums, jāsazinās ar «Eko Reverss» speciālistu pa tālruni 28382308 vai 67501011, vai rakstot uz e-pasta adresi egita.matulena@ekoreverss.lv. Kanniņām jābūt rūpīgi izskalotām, bet plēvēm – atbrīvotām no salmu, skābbarības un augsnes atliekām.
Nelielo saimniecību īpašniekus aicina kooperēties ar kaimiņiem un savest lielāku daudzumu materiālu vienuviet, lai labais nodoms – saudzēt dabu, nododot atkritumus pārstrādei, – ir samērojams ar cita dabas resursa – degvielas – patēriņu. Nododot materiālus pārstrādei, lauksaimnieks ne vien atbrīvojas no atkritumiem, par kuru izvešanu un noglabāšanu atkritumu apsaimniekošanas poligonā citkārt būtu spiests maksāt, bet arī saņem apliecinājumu par videi kaitīgo atkritumu nodošanu otrreizējai pārstrādei, ko nepieciešamības gadījumā varēs uzrādīt kontrolējošajām iestādēm. Savākto materiālu «Eko Reverss» nogādās uz pārstrādi rūpnīcā «Nordic Plast», kas atrodas Olainē. Tur top plastmasas granulas, ko tālāk izmanto jaunas plēves vai dažādu cietās plastmasas priekšmetu ražošanā.