Zilajos kalnos notiks pirmais Kultūras un sporta festivāls

[ A+ ] /[ A- ]

Ikšķiles novada pašvaldība ziņo, ka pirmo reizi Ikšķiles novadā tiek organizēts Kultūras un sporta festivāls, kas notiks 11.augustā Zilajos kalnos – pie Dubkalnu ūdenskrātuves.

Pasākuma pirmajā daļā, kas sāksies pulksten 14.00, paredzētas sportiskās aktivitātes – futbols un pludmales volejbols, vizināšanās ar SUP dēļiem un Spikeball spēle (tiks nodrošināta apmācība). Ikvienam būs iespēja izmēģināt savus spēkus uz klinšu sienas, labirintā, dažādās lielās balvas atrakcijās, īpaši pārvarēt bailes, lecot no dažādiem augstumiem atrakcijā «Jump and Fly», šautriņu mešanā, vingrošanā uz SUP dēļiem, slackline jeb staigāšanu pa lentu, galda spēlē «Fliiper» un biedrības «Fizkultūras nora» paraugtreniņos. Apmeklētājiem ieteikts ņemt līdzi atbilstošu maiņas apģērbu sportiskām aktivitātēm. Pieteikties sacensībām komandas varēs gan iepriekš, gan pasākuma norises dienā. Īpaši ir padomāts par ģimenēm ar bērniem, kuriem paredzētas gan orientēšanās sacensības Zilajos kalnos, gan piepūšamās atrakcijas, gan radošās darbnīcas kopā ar «Jogitas pasākumi».

Tieši šajā dienā īpaši aicināti sporta entuziasti, līdzjutēji un draugi, lai jau otro reizi godinātu un teiktu paldies Ikšķiles novada jaunākajiem sportistiem par viņu sasniegtajiem panākumiem sportā, Ikšķiles novada tēla popularizēšanu un sporta nozares attīstību novadā. Pretendentus «Ikšķiles novada bērnu un jauniešu sporta laureātam 2017» varēja pieteikt trijās nominācijās – jaunā cerība sportā (meitenēm un zēniem) un gada bērnu un jauniešu sporta komanda. Balvu pasniegšana sāksies pulksten 13.00, tās laikā uzstāsies cirka virtuozs Dmitrijs Bubinds kopā ar «Tubeman show».

Ņemot vērā, ka 12.augusts visā pasaulē tiek atzīmēts kā Starptautiskā jaunatnes diena, festivāls izvēlēts, lai vienuviet pulcētu arī Ikšķiles novada jauniešus. Ar pārsteidzošu bungu performanci pasākuma atklāšanā priecēs Ikšķiles talantīgie jaunieši. Savukārt Ikšķiles novada jauniešu organizācija «Haoss» mūzikas un deju cienītājiem dos iespēju baudīt pašu radītos un organizētos jauno izpildītāju konkursus «Gaisa trīce» un «Zemes trīce». Sadarbībā ar organizāciju «Move up» jaunieši nodrošinās dažādas radošās darbnīcas.

Tieši simts dienas pirms Latvijas valsts simtās dzimšanas dienas visā Latvijā tiks rīkota Zaļumballe, tāpēc pasākuma otrajā daļā no pulksten 22.00 notiks Vislatvijas zaļumballe. Tajā spēlēs grupa «Mītavas soļi», pusnaktī uzstāsies grupa «Transleiteris», kā arī līdz rīta gaismai muzicēs DJ Oakhill.

Visas aktivitātes pasākumā būs pieejamas bez maksas. Darbosies bufete.

Ritvars Raits