Zivju bojāeju Lielvārdē izraisījuši minerālmēsli

[ A+ ] /[ A- ]

Laikraksta iepriekšējā numurā ziņojām par zivju un varžu mīklainu bojāeju kādā dīķī Lielvārdē, Lakstīgalu ielas rajonā. Nu jau ir saņemts speciālistu atzinums, ka pie vainas bijis minerālmēslojums slāpeklis jeb amonija nitrāts.

Kā «OVV» informēja Lielvārdes novada pašvaldības izpilddirektors Gvido Vītoliņš, dīķa ūdens paraugu ekspertīzi veica Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR darbinieki. Tas, ka ūdenstilpnē konstatēta slāpekļa klātbūtne, nozīmē nevis to, ka to tur kāds iebēris, bet gan kaimiņu neuzmanīgu rīcību savu dārzu mēslošanas laikā. Ķīmiskā viela dīķī nokļuvusi pa novadgrāvi, radot tur labus apstākļus ūdenszāļu augšanai, kas katastrofāli samazinājis zivīm tik nepieciešamā skābekļa daudzumu ūdenī.

Izpilddirektors G.Vītoliņš arī atklāja, ka paredzēts veikts papildu analīzes divos no notekgrāvjiem, lai mēģinātu noskaidrot vainīgo personu. Zemes īpašniekiem jābūt uzmanīgiem un jāatceras, ka viņi ir atbildīgi par to, lai ne minerālmēslojums, ne organiskie mēsli tiešā veidā nenokļūtu notekgrāvjos un ūdenstilpnēs, radot ekoloģiskas problēmas.